Olimpijskim zlatom osigurala mirovinu, ali i napunila račun: Evo koliko je Barbara Matić zaradila sportskim trijumfom

Hrvatska sportašica Barbara Matić dobit će odličnu nagradu.

Tom Dubravec / imago sportfotodienst / Profimedia

Hrvatska judašica Barbara Matić osvojila je zlato na Olimpijskim igrama u Parizu. U kategoriji do 70 kilograma u finalu je pobijedila Njemicu Miriam Butkereit, i tako donijela drugo odličje na ovim Igrama.

Njezin uspjeh doći će i uz novčanu nagradu od hrvatske države. Prvo će dobiti jednokratnu isplatu od 41 tisuću eura te pravo na sportsku mirovinu koja se može ostvariti nakon navršene 40. godine života. Sportska mirovina varira od 40 do 100 posto prosječne plaće u Hrvatskoj, ovisno o broju osvojenih medalja i razini natjecanja.

Li An / Xinhua News / Profimedia

Podsjećamo, Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima pet zlata na Grand Prixu, tri titule na Grand Slam turnirima, a i dvaput je bila juniorska prvakinja.