Kapetan vaterpolske reprezentacije i vratar grčkog Olympiakosa Marko Bijač ponovno je osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu. Barakude su u finalu svladale Italiju i iz Dohe se vraćaju s najvećim odličjem.

'Da smo osvojili europsko zlato u Zagrebu, nas par starijih ne bi niti došlo u Dohu. Ali tako je trebalo biti i iznimno mi je drago na kraju krajeva da je tako. Pokazali smo karakter, ostavili zadnji atom snage u bazenu i zasluženo osvojili ovaj naslov prvaka', rekao je Marko, piše tportal

Hrvatski vaterpolist osvojio je medalje na svim velikim natjecanjima, a proglašen je najboljim vratarem završnoga turnira Lige prvaka 2015./16. na kojem je Jug osvojio naslov prvaka Europe. Sve ove godine Marku je velika podrška njegova samozatajna partnerica Zrinka Kordić.

Par je u vezi već godinama, a oboje dolaze iz Dubrovnika. Svoju vezu su jedno vrijeme održavali i na daljinu jer je Zrinka studirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Unatoč razdvojenosti jedno drugome pružali su bezuvjetnu podršku.

'Zrinkina podrška jako mi je važna. Maksimalno mi se prilagodila i mislim da dosta dobro podnosi moje često odsustvo od kuće', otkrio je Marko svojevremeno za Novu TV.