Život su podredili sportu, a imali su i talent i disciplinu za postizanje velikih stvari. Nažalost, njihove snove prekinule su teške bolesti. Iz sporta su se povukli, ali uspjeli su ozdraviti. 

Nikola Pokrivač 

Kada mu je 2015. dijagnosticirana zloćudna bolest, Hodgkinov limfom, Nikola je mislio da više nikada neće igrati nogomet.

'Bio sam na pripremama s klubom iz Tel Aviva za koji sam potpisao ugovor. Ondje sam prošao liječnički pregled i dobio tri dana slobodno da odem po stvari u Zagreb. U ta tri dana pojavila mi se kvrga na vratu. Otišao sam liječniku koji je tkivo poslao na analizu. Najgore je bilo čekati rezultate', rekao je Pokrivač . 

Nakon što je doznao o čemu je riječ, Nikola je odmah počeo liječenje kemoterapijom, a s njim je u bolnicu odlazila i tadašnja supruga Katarina. Nakon dva mjeseca nalazi su bili negativni, no Nikola je još sljedećih pet mjeseci morao odlaziti na terapije kako se bolest ne bi odmah vratila. Nažalost, ono najgore se dogodilo, bolest se vratila pa je tada igrač Slaven Belupa još jednom morao na kemoterapije, ali i autolognu transplantaciju matičnih stanica. Srećom, i ovaj put uspješno se vratio na travnjak, no ne zadugo. U lipnju prošle godine doznao je da se bolest ponovno vratila, a jedina preostala opcija za ozdravljenje bila je transplantacija matičnih stanica. Donor je bila njegova majka Ana, i tada se bolest povukla. 

Nikola-Pokrivac.jpg
Robert Gašpert 

Ivan Klasinić

Nekadašnji Vatreni Ivan Klasnić dugi niz godina ima problema s bubrezima, prošao je nekoliko transplantacija, a zbog virus koji ga je napao izgubio je kosu. Krajem 2006. godine transplantiran mu je prvi bubreg koji mu je donirala majka. Nažalost, nije proradio. Nakon tjedan dana dobio je bubreg od tate koji je funkcionirao devet i pol godina.

Treći bubreg je primio 2017. godine od nepoznate donatorice koja je umrla.

'Transplantacija je bila 17.10. i taj dan slavim kao drugi rođendan', kaže Klasnić.

Zbog terapija i komplikacija, oslabio mu je organizam, a napao ga je i virus zbog kojeg je ostao bez kose. No, možda bi bilo sve drugačije da su ga liječnici njegovog tadašnjeg kluba Werdera adekvatno liječili. Davali su mu lijekove koji su dodatno oštetili već oslabljene bubrege. Tužio je klub 2007. godine, a liječnik Götz Dimanski i klub proglašeni su krivima i zbog toga su klasičnu morali isplatiti odštetu od četiri milijuna eura.

Ivan-Klasnic (2).jpg
Igor Kralj/PIXSELL 

Mario Ančić

Domaća javnost pamtiMarijakao fenomenalnog tenisača čijoj su karijeri presudile bolest i ozljede. Nažalost, 2007. počinju njegovi zdravstveni problemi, dijagnosticirana mu je mononukleoza, bolest koja je uzrokovala propuštanje velikog dijela te i naredne dvije sezone, a zaredale su i lakše ozljede. Početkom 2010. godine ispada iz poretka prvih stotinu tenisača, no Mario krajem siječnja iste godine planira povratak u profesionalni tenis.

Dana 20. veljače 2011. godine objavljuje javnosti kako se zbog ozljede leđa i prije toga problema s mononukleozom odlučuje na prekid profesionalne karijere u 27. godini.

Naime, bivši tenisač danas živi i radi daleko od Lijepe Naše, točnije u SAD-u. U početku je radio u pravnoj službi NBA lige, a nakon toga radio je na Wall Streetu.

Mario-Ancic.jpeg
STORY ARHIVA